rks
27 اسفند 1401 - 18:49

مازوت سوزی نیروگاه نکا کاهش می یابد

نکا- نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: با ساخت و بهره برداری از چهار واحد جدید در نیروگاه شهید سلیمی نکا، مازوت سوزی آن کاهش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه شرق مازندران که در نکا برگزار شد، با اشاره به افزایش راندمان تولید و پایداری در شبکه برق منطقه‌ای اظهار داشت: چهار واحد جدید در نیروگاه شهید سلیمی نکا در حال احداث است که با وارد شدن این واحدها، نیروگاه نکا به مدار تولید می‌رسد.
وی اضافه کرد: خوشبختانه این واحدهای جدید کاملاً گاز سوز هستند و شرایط استفاده از مازوت به عنوان سوخت جایگزین به حداقل کاهش می‌یابد.
نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه عدالت در توزیع اعتبارات سه شهرستان لحاظ شده است تصریح کرد: با توجه به تراکم جمعیتی و میزان پروژه‌ها در سطح شهرستان‌های شرق مازندران توزیع اعتبارات به صورت عادلانه انجام شد.
به گفته‌ی شریعتی در حوزه‌ی توسعه‌ی راه‌های روستایی از قبیل آسفالت و بهسازی در مجموع ۱۸۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان هزینه شد که به مراتب سهم شهرستان بهشهر ۸۸ میلیارد، نکا ۷۶ میلیارد و ۵۰۰ و گلوگاه ۲۳ میلیارد است.
وی مسئله‌ی آب شرب را به عنوان یکی از معضلات جدی در حوزه انتخابیه شرق مازندران یاد کرد که با رایزنی‌های انجام شده به دنبال حل این معضل هستیم.
وی افزود: طی سه سال گذشته در حوزه‌ی آب شرب ۸۰ میلیارد تومان هزینه شد لذا در این راستا به دنبال این هستیم پایان بودجه ۱۴۰۲ معضل آب شرب در منطقه مرتفع شود.
شریعتی اضافه کرد: در جهت حل معضل آب شرب منطقه‌ی شرق مازندران عملیات اجرایی تصفیه خانه سد گلورد با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان فردا با حضور استاندار آغاز خواهد شد.
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی اجرای طرح نهضت مسکن ملی را گامی مؤثر در ارتقای اشتغال جوانان یاد کرد و همچنین بیان داشت: رونق تولید مسکن در سطح شهرها به مراتب شرایط اشتغال جوانان را مهیا می‌کند و همچنین نرخ بیکاری را کاهش می‌دهد.
به گفته شریعتی ۴۱ میلیارد تومان در حوزه بنیاد مسکن برای اجرای طرح هادی در سطح روستاهای منطقه‌ی شرق مازندران هزینه شد.
این مسئول در ادامه به حوزه بهداشت و درمان منطقه شرق مازندران اشاره و بیان کرد: ۱۳۸ میلیارد تومان اعتبار در بخش بهداشت و درمان سه شهر بهشهر، نکا و گلوگاه هزینه شد که در همین راستا با بهره برداری از فاز دوم بیمارستان امام حسین (ع) و بوعلی در شهرستان نکا از عقب افتادگی در این حوزه خارج شده و حتی بالاتر از سطح نرمال کشور قرار می‌گیریم.
شریعتی در پایان متذکر شد: ۱۴۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای ارتقای داده‌ها و زیر سازی حوزه فناوری و مخابرات در سه شهرستان شرق مازندران هزینه شد.
منبع: مهر
شناسه خبر: 1099372