rks
06 اسفند 1401 - 15:34

تعقیب و گریز بسکتبال ایران و قزاقستان در زمین چینی‌ها

تیم ملی بسکتبال ایران درحالی فردا آخرین دیدار خود در انتخابی جام جهانی را برگزار می‌کندکه نتیجه این دیدار و همچنین عملکرد قزاق ها در دیدار همزمان بااسترالیا، تکلیفش را برای صعود مشخص می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، درچارچوب پنجره ششم و پایانی رقابت های انتخابی جام جهانی، تیم ملی بسکتبال فردا یکشنبه به مصاف چین می رود. این دوازهمین و آخرین دیدار ملی پوشان بسکتبال در مسیر انتخابی جام جهانی است که نتیجه به دست آمده در آن، تکلیف شان را برای حضور در این جام مشخص می کند.

دیدار روز یکشنبه تیم های ملی بسکتبل ایران و چین از گروه F انتخابی جام جهانی برگزار می شود آنهم در شرایطی که چینی ها صعودشان را قطعی کرده اند اما ایران مترصد برگزاری این دیدار و تعیین نتیجه آن است البته با نیم نگاه جدی به قزاق ها و عملکردی که در رقابت همزمان با استرالیا دارند.

تیم ملی بسکتبال ایران در حال حاضر با ۱۷ امتیاز یک رده بالاتر از قزاقستان در رده چهارم گروه قرار دارد و می تواند با پیروزی در دیدار فردا بدون توجه به نتیجه رقابت حریف سایه به سایه اش، وارد فهرست جهانی شود اما ثبت هر نتیجه دیگری، پای قزاق ها و برد و باخت آنها را وسط می کشد.

چینی ها در دیدار رفت برابر ایران که در ورزشگاه آزادی برگزار شد، پیروز شدند. آنها اما با شکستی که در روز نخست پنجره پایانی به قزاقستان تحمیل کردند، امید ایران را برای صعود زنده نگه داشتند چرا که ملی پوشان کشورمان در همان روز مقابل ژاپن شکست خورده بودند.

بنابراین دیدار ایران و چین در روز پایانی پنجره پایانی انتخابی جام جهانی، آخرین فرصت بسکتبال ایران برای صعود به جام جهانی است. این دیدار از ساعت ۷:۳۰ به میزبانی چینی ها در هنگ کنگ آغاز می شود. سعید ارمغانی و شاگردانش قاعدتا در عین اینکه برای کسب بهترین نتیجه دراین دیدار تلاش می کنند، امیدوارند استرالیا به قزاق ها اجازه هنرنمایی ندهد تا شانس بیشتری برای صعود از این بازی داشته باشند.

جدول رده بندی گروه F انتخابی جام جهانی به این شرح است:

تعقیب و گریز بسکتبال ایران و قزاقستان در زمین چینی‌ها

منبع: مهر
شناسه خبر: 1056457